פעילויות

מבחר פעילויות ואירועים של חמושים כחלק מההתנגדות לתעשיית הנשק הישראלית

יוני 2015

ישראל מרוויחה ממעשי הזוועה – לעצור את הייצוא לדרום סודן

2/6/2015 מרכז הירידים ת"א, תערוכת הנשק ISDEF 2015

קוראות לעצור את הייצוא הביטחוני לדרום סודן, מפגינות מול התערוכה הביטחונית הבינלאומית

בישראל ממשיכים לחמש מדינות בזמן מלחמות אזרחים. בעוד שמדינות אירופה וארה"ב הטילו אמברגו נשק על דרום סודן, ישראל ממשיכה לאמן כוחות ביטחון, למכור נשק וטכנולוגיות צבאיות ביטחוניות למדינה בה מתבצעים פשעים נגד האנושות, ואונס וצורות אחרות של אלימות מינית משמשים ככלי מלחמה. מדינה בה נהרגו בשנים האחרונות למעלה מ 50 אלף איש\ה וכ-12,000 אלף ילדים משמשים כחיילים.

אחרי שישראל גירשה משטחה את מרבית הפליטים מדרום סודן, ישראל מוסיפה חטא על פשע ותורמת עתה לייצור פליטים נוספים שם. אין לישראל בושה – בשבוע הבא תתקיים במרכז הירידים בת"א תערוכה ביטחונית מרכזית אליה יגיעו משלחות מעשרות מדינות ברחבי העולם, כולל משלחת צבאית של המשטר בדרום סודן.

תערוכות מסוג זה הינן הבסיס לקשרים עסקיים עם מדינות בזמן שלטון דיקטטורי, בזמן מלחמת אזרחים. מדינות להן ישראל ממשיכה לייצא נשק וציוד בטחוני ללא כל מתן דין וחשבון על השימוש שנעשה בציוד הזה.

השבוע פנתה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) לשר הבטחון בקריאה לעצור את ייצוא הנשק בצורה מוחלטת ומיידית.

מלבד עצירה מוחלטת של הייצוא, אין לישראל דרך ממשית להבטיח שהנשק שהיא מספקת אינו משמש לטבח באזרחים; שאין הוא מכוון לראשן של נשים בשעה שכוחות ביטחון ומיליציות דרום סודניות אונסים אותן; שהאימונים שישראל מעבירה לכוחות ביטחון דרום סודנים לא משמשים לרצח ועינויים של אזרחים; ושטכנולוגיות ביטחוניות שהיא מספקת לא משמשות לרדיפת אזרחים על רקע פוליטי ואתני, ומסייעות בביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות. יש מי שמפסידה את חייה וחיי משפחתה, מיליונים שעולמם חרב עליהם, ויש מי שמרוויח- ישראל. בשנות התשעים ישראל ייצאה נשק לרואנדה בזמן רצח העם, הפעם אסור לנו לשתוק.

הצטרפו גם אתם\ן בקריאה לעצור את ייצוא הנשק והציוד הביטחוני מיד!

הנשק הישראלי: מ״צוק איתן״ לדרום סודאן העוקץ, יוני 2015

אפריל 2016

כאן מתחילה המלחמה הבאה

3.4.2016באי "כנס האוויר הבינלאומי של ישראל דיפנס ומכון פישר", בחליפות ועניבות, גברים רובם ככולם, לא ציפו לפגוש בקבוצת הפעילות שקיבלו את פניהם הבוקר (ראשון) עם פתיחת הכנס במלון הילטון בתל אביב. הכנס השנה עוסק ברכש החדש והניסיוני של חיל האוויר המכונה "אדיר", הלא הוא מטוס החמקן F35. "מטוס מתקדם המהווה מכונת מלחמה בפני עצמה ובנוסף בעל פוטנציאל לשמש כמושך מבחינה תפיסתית וטכנולוגית", כך על פי מארגני הכנס.

שלטים שנתלו ליד מקום הכנס ועליהם כתוב "המלחמה הבאה מתחילה כאן" ו war starts here

מחאה בכנס הנשק: כאן מתחילה המלחמה הבאה שיחה מקומית, אפריל 2016

מרץ 2017

לא לאקדמיה מיליטריסטית! מוחות נגד קורס ייצוא נשק!

ב-2/3/17 תתקיים הפגנה מול קורס ייצוא בטחוני של הטכניון.

הקורס שמציע הטכניון לייצאני נשק על מנת ל"הקנות לעסקים בתחום ידע יקר ערך בתחום הייצוא הבטחוני". מדובר בקורס בן שלושה וחצי חודשים תחת הכותרת "קורס אסטרטגיה בטחונית לשווקים בינלאומיים", המויעד לעובדים, מנהלים וחברי דירקטוריונים של חברות נשק וטכנולוגיות שרוצים לשדרג את הידע שלהם בייצוא, בשיווק לקהלים נבחרים (והודים) ואיך לשפר את הפרסומים של החברות, בחוקים הרלוונטים לייצוא ובעבודה מול רשויות, הכרות עם עולם הסייבר ועוד.

קורס זה בטכניון הוא הראשון מסוגו, אך ממש לא הנקודה הראשונה בה האקדמיה פוגשת במיליטריזם ובייצוא בטחוני. מהרצאות, מלגות וקורסים במימון או בשיתוף של חברות מסחריות לימי תעסוקה ו"ירידי קריירה" בהם נפתחות כל האופציות של מסחר בנשק וטכנולוגיה, פעמים רבות מעוז המחשבה החופשית והליברלית פועלת בדרכים לא שקופות בשיתוף תעשיות שמעורבותן בסכסוכי דמים ורודנים מפוקפקים אינו סוד.

ניפגש ביום חמישי, 2.3 בשעה 20:30 מול הפקולטה של הטכניון במתחם שרונה להזכיר לבאי הקורס את המחיר האמיתי של הסחר הישראלי בנשק.

לאתר הקורס
לתוכן המשווק את הקורס, בדה מרקר
קישור לאירוע בפייסבוק

אפריל 2017

מאות כתבו לטכניון: תפסיקו ללמד סחר בנשק!

כחלק מפעילות היום הבינלאומי לפעילות כנגד הוצאות צבאיות, פעילוֹת "חמושים" הביאו עד לטכניון מאות מכתבים נגד קורס הסחר בנשק שמציע המוסד – "אסטרטגיה בטחונית לשווקים בינלאומיים".

במכתבים נכתב:
"התעשיה הצבאית הישראלית מתדלקת סכסוכים אלימים ברחבי העולם, כאשר תוצריה מגיעים לידיהם של כמעט כל רוצחי ההמונים, הדיקטטורים והמעורבים ברצח-עם. ההצלחה של התעשיה מבוססת גם על מערכת שיווק משומנת שמשווקת את הצלחותיה בקרבות לא-סימטריים מול האוכלוסיה האזרחית הפלסטינית, על חשבונם של כספי המיסים הישראלים, הסביבה, והחברה האזרחית. אל תיכנעו למיליטריזם באקדמיה, אל תפתחו שוב את קורס סוחרי הנשק!"

הטכניון, המוסד האקדמי המוביל בישראל, מציע כעת את הקורס לסוחרי נשק ועובדי התעשיות הבטחוניות, במטרה ללמדם ליצור אסטרטגיה לייצוא בטחוני לשווקים בינ"ל ולשדרג את הידע והמומחיות שלהם בתחום סחר הנשק העולמי. לאחר הפגנה כנגד הקמפוס התל-אביבי של הטכניון, בו מתקיים הקורס, היום הפעילות הביעו בדרך יצירתית את ההתנגדות אליו בשם מאות החותמות והחותמים.

תמונה עם מכתבים רבים בערימה, ועליה הכיתוב: מאות כתבו לטכניון - תפסיקו ללמד סחר בנשק

קורס של הטכניון מלמד למכור נשק ישראלי לעולם שיחה מקומית, מרץ 2017

נובמבר 2017

אימפריית הנשק הישראלית – שיחה עם "חמושים" ועו"ד איתי מק

13/11/17 ב"מולתקא-מפגש" באר שבע.

ההזמנה לאירוע בבאר שבע: אימפריית הנשק הישראלית, שיחה עם "חמושים" ועו"ד איתי מק על התעשייה הצבאית הישראלית ומעורבותה בעוולות מסביב לעולם

מה הקשר הישראלי לדיכוי מחאות Black Lives Matter בפרגסון, ארה"ב? לפינוי באלימות תושבי פבלות עניות בריו דה ז'נרו? למעקב אחרי להטב"קים באוגנדה? להעלמת אזרחים בארגנטינה, הונדורס, גואטמלה ומקסיקו? לטבח בני הרוהינגה בבורמה והטמילים בסרי לנקה?

התעשיה הצבאית הישראלית היא אחת מהגדולות בעולם, והגדולה ביותר ביחס לתמ"ג, עם ייצוא בשווי של למעלה מ-7 מיליארד דולרים. טכנולוגיות, הכשרות ונשקים ששיווקם מסתמך על "הצלחות" ישראליות בשטחים הכבושים, נמכרים לכל דורש ללא כל פיקוח או ביקורת ממשית. ב-50 השנים האחרונות, הנשק הישראלי הגיע לידיהם של כמעט כל מבצעי הפשעים כנגד האנושות, מלחמות האזרחים ורצח עם.

נדבר עם שחף ויסבין, רכזת פרויקט "חמושים" של קואליציית נשים לשלום על מימדי התעשיה, התפתחותה והמחירים האמיתיים של אימפריית הנשק המשגשגת. עו"ד איתי מק, הפועל לחשיפת מעורבות ישראל בעוולות מסביב לעולם, יספר על ההתנגדות, המאבקים השונים ועל חלק מהמשמעויות הפוליטיות של חשיפת המסמכים.

ما هي العلاقة الإسرائيلية بتثبيط احتجاجات Black Lives Matter في فرجسون في الولايات المتحدة؟ لإخلاء سكان فابلوت الفقيرة في ريو دي جانيرو؟ لملاحقة المثليين في أوغندا؟ لاخفاء المواطنين في الأرجنتين والهندوراس وغواتاميلا والمكسيك؟ للمجازر الجماعية للروهينغيا في بورما والتاميليين في سيريلانكا؟

الصناعة العسكرية الإسرائيلية هي أحد الصناعات العسكرية الكبرى في العالم، والأكبر على الإطلاق نسبة للناتج المحلي الإجمالي، بناتج يزيد عن7 مليار دولار. في ال50 سنة الماضية، وصل السلاح الإسرائيلي تقريبا لكل من قام بجرائم ضد الانسانية والحروب أهلية وأبادات الشعوب.

سنتحدث مع شاحف ويسبين، مركزة مشروع "حموشيم" لإئتلاف النساء للسلام عن أبعاد الصناعة وتطورها والثمن الحقيقي لأمبراطويرة السلاح المزدهرة. المحامي إيتي مك، الذي يعمل على كشف تورط إسرائيل في الظلم حول العالم، يتحدث عن المعارضة والنضال المختلف وعن الأهمية السياسية لكشف المستندات.

קישור לאירוע בפייסבוק

ספטמבר 2018

הנשיא, אל תשתף פעולה עם דוטרטה רוצח ההמונים!

הפגנה מול בית הנשיא רובי ריבלין כנגד ביקור נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה! לא שותקים למכירת נשק ישראלי לפגיעה באזרחים! יום שלישי, 4/9 בשעה 09:30 אל מול משכן הנשיא, רח' הנשיא 3 ירושלים.

נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה המכונה גם "המעניש", מנהל מאז בחירתו לנשיאות ביוני 2016 מה שהוא מכנה "מלחמה בסמים ובפשע המאורגן". הוא "נלחם" על ידי יצירת אווירה של פחד ואיום ברחובות הערים הגדולות במדינה, ועל ידי הוצאות להורג (ללא משפט) של אלפי אנשים בידי כוחות המשטרה. דוטרטה אינו אורח רצוי באף מדינה מערבית, וידוע בעולם כשליט לא-דמוקרטי ואכזרי.

לפי דיווח תנועת אמנסטי אינטרנשיונל מדו"ח “IF YOU ARE POOR, YOU ARE KILLED”:
"אלפי אזרחים נרצחו ישירות כתוצאת המדיניות הרצחנית של דוטרטה, ורובם המוחלט של מקרי רצח זה מכוון כלפי משתמשי סמים עניים וסוחרי סמים, המתגוררים באזורים עירוניים צפופים. זה אינו מאבק בסמים, אלא מלחמה נגד עניים. הטענות של דוטרטה שזוהי הגנה על דורות של אזרחים ועל חייהם, אינה אלא עלבון למשפחות של הקורבנות, ובמיוחד שהוא נשבע להמשיך במדיניות הרצחנית נגד אזרחיו העניים"

ע"פ עו"ד איתי מק: "מאז שדוטרטה נבחר לנשיאות ביוני 2016, המשטר שלו קיבל מישראל, בין היתר, מקלעי נגב, רובי גליל אייס, רובי תבור, רובי גלבוע, אקדחי מצדה, וטילי ספייק. רובים ישראליים הועברו לכוחות הביטחון המשתתפים ב"מלחמה בסמים", אשר לפי ארגון HRW עד כה נרצחו בה כ-12 אלף איש. למרות שמבחינת מדינת ישראל ומשרד הביטחון הישראלי מדובר ב"מידע סודי" שהם מסרבים להודות בו, לא צריך לעשות תחקיר מסובך – הפרטים מפורסמים על ידי אתר הדוברות הרשמי של דוטרטה, ודפי הפייסבוק של המשטרה הפיליפינית וחברה העוסקת בסחר בנשק.

דוטרטה טען בפני קהל של תומכים כי היה רוצה להשתתף באונס של נזירה אוסטרלית, אשר נאנסה באונס קבוצתי ונרצחה בבית הכלא בעיר Davao, בשנת 1989, בעת שכיהן שם כראש העיר. בהמשך, דוטרטה אמר לחיילים שהוא יגן עליהם אם הם ינצלו את החוק הצבאי שהוטל בדרום המדינה, כדי לאנוס נשים, וכן המליץ לחיילים לירות במכוון באיבר המין של מורדות קומוניסטיות. דוטרטה גם איים להפציץ בתי ספר של הקבוצות הילידיות בפיליפינים, בטענה כי מלמדים שם את הילדים למרוד נגד המשטר שלו."

במסיבת עיתונאים ב-30 לספטמבר 2017 השווה עצמו להיטלר "היטלר טבח ב-3 מליון יהודים, יש 3 מליון מכורים לסמים. אני אשמח לשחוט אותם. אם לגרמניה היה את היטלר… אולי לפיליפינים יהיה…" אמר והצביע על עצמו. מאוחר יותר התנצל על דבריו, במסיבת עיתונאים שערך בבית כנסת אמר שהוא מתנצל על השימוש במילה "יהודים" אך עדיין מתכוון לרצוח 3 מליון אנשים. באותו מעמד הצהיר כי הורה לצבאו לרכוש נשק- רק מישראל.

בחודש שעבר פירסם רשימה של 160 אנשי ציבור אשר לטעמו חשודים בסחר בסמים, ומתוכם כבר נרצחו 2 ראשי עיר.

ההצטרפו אלינו להגיד לריבלין- אל תשתף פעולה עם רוצחי המונים. אל תארח את דוטרטה.

הפגנה ובה שלטים נגד שיתוף הפעולה עם נשיא הפיליפינים דוטרטה

مظاهرة مقابل بيت رئيس الدولة، رؤوفين ريفلين، احتجاجًا على زيارة رئيس الفلبين، رودريغو دوتريتي! لن نصمت على بيع السلاح الإسرائيلي لاستعماله ضد المدنيين!

الثلاثاء 4/9 الساعة 09:30 مقابل بيت الرئيس، شارع هاناسيي 3، القدس.

منذ انتخابه رئيسًا في حزيران 2016، يشن الرئيس الفلبيني، رودريغو دوتريتي، الملقب أيضًا بالمعاقِب، "حربًا على المخدرات والجريمة المنظمة"، وحربه هذه تخلق جوًا من التهديد والترهيب في شوارع مدن البلاد الكبرى، وتشمل إعدام آلاف الناس من دون محاكمة على يد عناصر الشرطة. دوتريتي ضيف غير مرغوب في أي دولة غربية، ومعروف في العالم كدكتاتور متوحش.

وبحسب تقرير منظمة العفو الدولية IF YOU ARE POOR, YOU ARE KILLED، يتضح أن "آلاف الناس قتلوا كنتيجة مباشرة للسياسة القمعية التي ينتهجها دوتريتي، والسواد الأعظم من حالات القتل هذه كانت موجهة ضد الفقراء ممن يتعاطون المخدرات أو يتاجرون بها، الذي يسكنون في المناطق المكتظة في المدن. هذه حرب ضد الفقراء وليست حربًا ضد المخدرات. مزاعم دوتريتي حول حماية حياة الأجيال القادمة هو إهانة لعائلات الضحايا، خاصة أنه أقسم على مواصلة هذه الحرب ضد مواطنيه الفقراء".

ووفق المحامي إيتاي ماك "منذ انتخابه رئيسًا في حزيران/ يونيو 2016، حصل نظام دوتريتي على أسلحة من إسرائيل، منها رشاشات من طراز نيغيف، بنادق من طريز غاليل إيس، بنادق من طراز تافور، مسدسات من طراز مسادا وصواريخ من طراز سبايك. وصلت البنادق الإسرائيلية ليدي قوات الأمن التي تشارك في هذه الحرب". وبحسب ما نشرته منظمة "هيومان رايتس ووتش HRW"، قتل نحو 12 ألف شخص بهذه الأسلحة في الفلبين. ورغم اعتبار دولة إسرائيل ووزارة أمنها هذه المعلومات سرية، ورفضها الاعتراف بها، لا حاجة لفتح تحقيق مركب لمعرفة هذه المعلومات، لأنها منشورة على موقع الناطق الرسمي بلسان دوتريتي على الإنترنت وصفحات الشرطة الفلبينية على فيسبوك وشركة أخرى لتجارة السلاح.

وأمام حشد من المؤيدين، ادعى الرئيس الفلبيني أنه أراد المشاركة في اغتصاب راهبة أسترالية تعرضت لاغتصاب جماعي وقتلت في السجن في مدينة دافاو عام 1989، التي كان يشغل منصب رئيس بلديتها في حينه. وبعدها، وعد دوتريتي الجنود بحمايتهم في حال لجأوا للقانون العسكري الذي فرض في جنوب البلاد من أجل اغتصاب النساء، كما أمر بإطلاق النار على الأعضاء التناسلية للثائرات الشيوعيات. كما هدد بتفجير مدارس السكان الأصليين في الفلبين تحت ادعاء أنهم يحثون الأطفال على التمرد ضد نظامه".

في مؤتمر صحافي عقد بتاريخ 30-9-2017، قارن دوتريتي نفسه بهتلر، وقال إن "هتلر أباد 3 ملايين يهودي، هناك ثلاثة ملايين مدمن مخدرات، سأكون سعيدًا بذبحهم. في ألمانيا كان هتلر، لماذا لا يكون للفلبين…" وأشار لنفسه. واعتذر بعد ذلك عن أقواله هذه في مؤتمر صحافي عقده في كنيس يهودي، وقال إنه يعتذر عن استعمال كلمة "يهود"، لكنه لا زال ينوي إبادة 3 ملايين شخص. وقال إنه أمر جيشه بشراء السلاح من إسرائيل فقط.

خلال الشهر الماضي، نشر قائمة بأسماء شخصيات عامة ومنتخبي جمهور يتهمها بالتجارة بالمخدرات، وحتى اليوم قتل من هذه القائمة اثنان من رؤساء البلديات.

انضموا إلينا لنقول لريفلين لا تكن شريكًا مع القتلة الجماعيين، لا تستضف دوتريتي.

קישור לאירוע בפייסבוק

מפגינים מול פגישת ריבלין-דוטרטה: לא לסחר בנשק עם רוצח אזרחים שיחה מקומית, ספטמבר 2018

דצמבר 2018

End Deadly Exchanges!

ב-10/12/2018, יום זכויות האדם הבינלאומי, חמושים יחד עםAll That’s Left: Anti-Occupation Collective ובתיאום עם מחאות #deadlyexchange בניו-יורק.

על פי קבוצת 'מיפוי אלימות משטרתית' בארה"ב, 1,062 בני אדם נהרגו בידי רשויות אכיפה בשנת 2018, רבים מהם בני מיעוטים. בד בבד, בעזה, על פי ארגון אל מיזאן, יותר מ-150 אנשים נהרגו בהפגנות אזרחיות, ולפחות 1,000 נפצעו, כולל 1,849 ילדים, 424 נשים, 115 חובשים ו-115 עיתונאים בהפגנות שיש לנהוג כלפיהם כמחאות אזרחיות ועל פי עקרונות החוק הבינלאומי, ולא כלוחמים. אם זאת, הצבא הישראלי ממשיך להתייחס למפגינים וההרוגים מביניהם כ"לוחמים" וממשיך לשים לו למטרה מפגינים אזרחיים.

משטרת ארה"ב משתתפת בהכשרות המועברות על ידי שוטרים וחיילים ישראלים כדי ללמוד גם הם את אומנות הכח המופרז, מה שמאפשר לישראל להרוויח מכלים וטקטיקות דיכוי שנמכרות כ"מנוסות בקרב".

בתגובה אנו נתאסף במקום בו שוטרים אמריקאים ילונו בזמן ביקורם לצורך אימונים, ונדליק נרות לזכר הקורבנות שנהרגו על ידי משטרת ארה"ב ואזרחים בעזה שנהרגו על ידי הצבא הישראלי בהפגנות. נמשיך למחות נגד אלימות ממשלתית ונלחץ על המשטרה בארה"ב להפסיק את שיתוף הפעולה הרצחני היוצר מילטריזציה נוספת של המשטרה בארה"ב ומביא להרג נוסף.

קישור לאירוע בפייסבוק

מפגינים יחד להפסקת ייצוא ביטחוני ישראלי לפושעים נגד האנושות

ב-10/12/2018 יום זכויות האדם הבינלאומי, חמושים יחד עם אמנסטי ישראל, נפגין יחד לעצירת השותפות הישראלית בהפרות זכויות אדם חמורות ברחבי העולם.

כיום חברות ביטחוניות ישראליות מייצאות באישור משרד הביטחון ל- 130 מדינות בעולם וביניהן מדינות הנמצאות תחת אמברגו נשק או סנקציות של ארה"ב והאיחוד האירופי כמו סרי לנקה, דרום סודן ומיאנמר ומדינות נוספות המבצעות הפרות חמורות של זכויות אדם כמו קמרון והפיליפינים.

אנחנו קוראים וקוראות לחברי/ות הכנסת להעלות להצבעה את הצעת החוק "תיקון חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני הישראלי" ולהצביע בעדה. התיקון הוא פשוט – להוסיף איסור על יצוא ביטחוני ישראלי למדינות המבצעות הפרות חמורות של זכויות אדם וביניהן: רצח עם, טיהור אתני, פשעים נגד האנושות, פשעי מלחמה, אונס, הוצאות להורג ללא משפט ועוד והקמת ועדה ממשלתית שתיישם זאת.

הצטרפו אלינו להפגנה בשעה 10:00 בגן הורדים מול הכנסת.

קישור לאירוע בפייסבוק

מרץ 2019

לעולם לא עוד! מתנגדות/ים להכחשת הדיקטטורה הצבאית בברזיל

ב-31/3/19 משמרת מחאה מול בית ראש הממשלה בזמן הפגישה של בולסונרו ונתניהו!

השבוע הוֹרָה נשיא ברזיל, איש הימין הקיצוני ז'איר בולסונרו, לצבאו לחגוג את יום ההפיכה הצבאית. הפיכה זו העלתה לשלטון דיקטטורה רצחנית שהעלימה מאות ועינתה אלפים בברזיל, ואף הייתה מעורבת בהפיכות צבאיות ובדיכוי במדינות אחרות ברחבי אמריקה הלטינית.

בולסונרו לא יחגוג את יום ההפיכה בבירה ברזיליה, אלא בבית ראש הממשלה בבלפור 1 בירושלים. במסגרת אובדן הבושה והערכים, דווקא בערב שבו יצוינו 55 שנים להפיכה הצבאית בברזיל (31.3.1964), החליט נתניהו לארח את מי שחזר והביע תמיכה בהחזרת הדיקטטורה הצבאית, בעינויים, בפגיעה בזכויות הנשים ובאלימות כלפיהן, בשלילת זכויות, ברדיפה פוליטית, במעצר ואף בחיסול פיזי של להטב"ק, מפלגות השמאל והפועלים, הקבוצות הילידיות והאפרו-ברזילאים.

כל מי שלא איבד/ה את הבושה ומסרב/ת להשתתף בחגיגה של בולסונרו ונתניהו, מוזמן/ת לעמוד איתנו מחוץ לבית ראש הממשלה, ביום ראשון הקרוב, ה-31.3, בין השעות 18:00-20:30.

במשמרת המחאה נציג תערוכה של צילומים מתקופת הדיקטטורה שנחשפו בארכיון המדינה בברזיל (השלטים והתערוכה הוכנו בעזרתה של ורד ביתן).

פעילויות נוספות

פעילויות נוספות